w

Jeśli podczas wakacji zobaczysz na klamce swojego samochodu kłódkę – pamiętaj.

Wakacje to czas wzmożonej „pracy” dla wszelkiej maści oszustów i złodziei. Niestety.

Jak donosił jakiś czas temu portal Niebezpiecznik.pl oszuści w Polsce znaleźli nowe źródło dochodu w niespotykany do tej chwili sposób na terenie kraju. Z uwagi na to, że zbliża się okres wakacyjny przypominamy o tym zjawisku, gdyż w czasie letniego wypoczynku najczęściej tracimy czujność, a oszuści mogą chcieć skorzystać z tego sposobu.

O co chodzi?

Otóż przestępcy zakładają na klamki samochodów kłódki szyfrowe oraz przywieszkę z kartką informującą właściciela, że jeśli chce poznać kod do kłódki musi wejść na określoną stronę na portalu Facebook lub inną specjalnie spreparowaną stronę aby skontaktować się z oszustami.

Kłódka nie ma blokować dostępu do pojazdu tylko irytować właściciela oraz uszkadzać lakier podczas jazdy. Dlatego „ofiara” otrzymuje informację na załączonej kartce do kłódki, że musi wpłacić oszustom 100 zł z pomocą PaySafeCard – specjalnej anonimowej karty doładowującej, którą można nabyć np. w Żabkach, Auchan czy w placówkach Poczty Polskiej.

Po wpłacie oszuści mają podać kod do kłódki. Trzeba przyznać, że pomysłowość i bezczelność oszustów czy może lepiej pasuje określenie – szantażystów nie zna granic.

Jeśli padniecie ofiarą takiego procederu podczas wakacji wezwijcie policję dzięki temu być może szybciej uda się namierzyć sprawców. Zaś w kwestii samej kłódki to najłatwiejszy sposób na bezpiecznej jej usunięcie to niestety demontaż klamki i zsunięcie jej. Możesz również ewentualnie zabezpieczyć ją owijając czymś miękkim i podjechać np. do ślusarza aby spróbował ją przeciąć – choć też koszt takiej delikatnej pracy może być spory.

Napisane przez Pomyslodawcy

Jeśli kobieta po zbliżeniu ma sporo powietrza „wewnątrz” – nie ignoruj tego.

Pamiętaj o tym ustawiając naczynia w zmywarce. To bardzo istotne wbrew pozorom.