w

Jeśli przekroczysz prędkość jadąc np. z dzieckiem do szpitala – pamiętaj.

Pewne krytyczne sytuacje czasem zmuszają nas do mniejszego lub większego złamania prawa.

Jak doskonale wiesz niezależnie od tego czy jesteś już rodzicem czy dopiero będziesz – dobro dzieci dla każdego normalnego rodzica jest najwyższą wartością. Tym dobrem jest oczywiście przede wszystkim zdrowie i życie swojej pociechy. Czasem jednak zdarzają się pewne sytuacje, niespodziewane, które mogą poważnie zagrozić tym podstawowym kwestiom – np. sytuacje losowe w postaci nagłego zachorowania (np. zapalenie krtani, które dla dzieci do 5 roku życia jest śmiertelnym zagrożeniem) czy urazy w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Jeśli kiedykolwiek znajdziesz się, w którejś z tych sytuacji to oczywiście najłatwiej jest wezwać pogotowie ratunkowe i czekać na jego przyjazd. Jednak nie zawsze jest to najlepsza opcja, gdyż akurat karetka może być oddalona znacznie od miejsca w którym przebywasz.

Dlatego jeśli masz możliwość zawieźć dziecko samochodem do szpitala – nie zwlekaj tylko to zrób. W takiej sytuacji nawet jeśli przekroczysz prędkość (zachowując pozostałe zasady bezpieczeństwa podczas jazdy) i złapie Cię np. fotoradar nie poniesiesz z tego tytułu konsekwencji prawnych, gdyż działasz w „stanie wyższej konieczności”.

W takiej sytuacji dla bezpieczeństwa możesz dodatkowo natychmiast zadzwonić na Policję i poprosić o eskortę do szpitala. Policja nie może odmówić pomocy w takiej sytuacji – co więcej co raz częściej Policjanci sami wychodzą z takimi inicjatywami, gdy przypadkowo zatrzymają pojazdy przekraczające prędkość właśnie np. w drodze do szpitala.

Napisane przez Pomyslodawcy

Jeśli ogórek gruntowy po obraniu ma taki biały miąższ – pamiętaj.

Tak pomalujesz samodzielnie ściany bez smug wałkiem jak profesjonalista.