w

Jeśli skleją Ci się przypadkowo palce klejem typu super glue, pamiętaj.

Kleje cyjanoakrylowe (Super glue i podobne), są bardzo przydatne w każdym domu, gdyż jesteśmy w stanie z ich pomocą skleić wiele najróżniejszych materiałów, a zatem przydają się podczas różnych mniejszych lub większych domowych usterek np. naprawa plastikowej zabawki dziecka.

Mało kto wie przy okazji, że klej ten został wprowadzony do sprzedaży już w 1958 roku, a jego wynalazcą był już nieżyjący Harry Wesley Coover, który dokonał tego przełomowego odkrycia zupełnie przypadkiem, podczas prac nad tworzywem sztucznym, które chciał wykorzystać do celowników wykorzystywanych w broni. Dodatkowo warto wiedzieć, że Super Glue przez swoje właściwości klejenia również materiałów pochodzenia organicznego, był wykorzystywany do klejenia ran żołnierzy podczas wojny w Wietnamie.

Właśnie z tego powodu jeden z bardzo częstych problemów, które pojawiają się podczas teraźniejszego korzystania z tego kleju w warunkach domowych jest na przykład przypadkowe sklejenie palców. Nigdy nie wolno ich rozrywać na siłę, gdyż można spowodować poważne uszkodzenia tkanek! Wystarczy zwykły zmywacz do paznokci z acetonem aby bezpiecznie i szybko uwolnić swoje palce a następnie usunąć z nich resztki kleju. Jeśli uważasz, tę informację za przydatną powiedz o tym swoim bliskim lub znajomym, albo po prostu prześlij/udostępnij im ten wpis jeśli chcesz 🙂

Napisane przez Pomyslodawcy

Tak zweryfikujesz czy Twoje gniazdka w łazience są zamontowane zgodnie z normami.

Jeżeli na kiełbasie w lodówce pojawił Ci się biały nalot, to wartościowy sygnał.