w

Jeśli Twoje żelazko zaczyna pryskać drobinkami kamienia wodnego, pamiętaj.

Żelazko to sprzęt tak zwanego małego AGD, bez którego nie potrafimy sobie już wyobrazić dzisiejszego życia. O ile można wielu codziennych ubrań nie prasować po uprzednim dobrym rozprostowaniu tuż po praniu i równym powieszeniu do wyschnięcia, o tyle wielu ubrań, które musimy przyodziać na oficjalne wyjścia już nie przygotujemy „perfekcyjnie” w ten sposób.

W takiej sytuacji najgorsze co może się stać, gdy śpieszymy się do wyjścia i musimy coś „na prędce” wyprasować to plucie przez żelazko kamieniem wodnym, który może nie tylko zabrudzić odzież ale również nawet miejscowo uszkodzić.

Jeśli Twoje żelazko w czasie prasowania zaczyna pryskać drobinkami kamienia wodnego to znak, że czas najwyższy porządnie je porządnie odkamienić! Wlej do żelazka (do połowy zbiorniczka) czystego octu, ustaw maksymalną temperaturę i zacznij prasować jakąś starą szmatkę tak aby cały wydostający się osad na niej pozostał. Kiedy osad przestanie się wydostawać, wlej do żelazka czystą wodę i ustaw żelazko pionowo tak aby swobodnie parowało i GOTOWE!

Twoje żelazko będzie jak nowe! Jeśli nie lubisz zapachu octu możesz wlać roztwór kwasku cytrynowego z wodą (2 łyżeczki kwasku na szklankę wody).

Napisane przez Pomyslodawcy

Tak możesz dodatkowo zmniejszyć zużycie paliwa jadąc na długiej trasie. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę.

Jeśli musisz zrobić „coś więcej” w publicznej toalecie, to istotna wskazówka, która może Ci pomóc.