w

Jeśli widzisz, że do jednej śmieciarki trafiają różne rodzaje posegregowanych śmieci – pamiętaj.

Jeśli należysz do osób, które w najbliższym czasie muszą rozpocząć sortowanie domowych odpadów w wyniku znaczących podwyżek cen wywozu odpadów nieposortowanych, to ta informacja z pewnością może Ci się przydać.

Sortowanie odpadów ma uchronić naszą planetę przez nadmiernym zanieczyszczeniem jej oraz ułatwić odzyskiwanie surowców wtórnych. Jednak wiele osób wciąż zastanawia się po co ma to robić, skoro i tak w wielu przypadkach odpady odbiera jedna i ta sama śmieciarka, a zatem zostaną tak czy inaczej zmieszane?!

Oczywiście sytuacja tego typu jest naganna jednak nie zawsze to co widzisz jest tym co Ci się wydaje! Otóż są dedykowane, nowoczesne śmieciarki, które posiadają oddzielne komory na różnego rodzaju odpady właśnie posortowane. Zatem sam fakt tego, że widzisz, iż różne rodzaje odpadów trafiają do tej samej śmieciarki nie jest wystarczający do tego, żeby stwierdzić, iż odbiór odpadów przebiega niezgodnie z zasadami.

Jednak możesz to zweryfikować – nowoczesne śmieciarki wyglądają inaczej od tych dobrze nam znanych śmieciarek „starego typu” np. mają widoczny podział komory wrzutowej (z tyłu pojazdu). Jeśli jednak widzisz śmieciarkę starego typu odbierającą (mieszającą) posortowane odpady, udokumentuj dobrze (nagraj) ten fakt abyś miał/a w razie potrzeby dowód na prowadzenie nieprawidłowego odbioru śmieci, gdyby pojawiła się karna podwyżka opłat za wywóz. 

Uważasz, że to wartościowa informacja? Uświadom swoich bliskich i znajomych 🙂

Poniżej nagranie, gdzie możesz zobaczyć przykładowe nowoczesne śmieciarki:

Napisane przez Pomyslodawcy

Tak sprawdzisz jakość dowolnego kebaba – zapamiętaj.

Jeśli musisz naładować akumulator to pamiętaj o tym. Jeśli zrobisz inaczej uszkodzisz samochód.