w

Jeśli wybiegnie Ci jakiekolwiek zwierzę na drogę podczas jazdy samochodem, oto jedyne słuszne zachowanie w tej sytuacji.

Oczywiście na wstępie zaznaczę, że nikomu nie życzę takiej sytuacji jednak potraktuj to co za chwilę przeczytasz jako naukę „na wszelki wypadek”. Większość z nas posiada w sobie pokłady empatii i miłości do zwierząt dlatego tak ważne jest uświadomienie sobie i wbicie do głowy prawidłowego schematu postępowania w tak nagłej i stresującej sytuacji jaką niewątpliwie jest niespodziewane pojawienie się dowolnego małego zwierzęcia na drodze przed samochodem.

Nigdy ale to nigdy nie możesz w takiej sytuacji zadziałać odruchem bezwarunkowym w postaci nagłego skręcenia w którąkolwiek ze stron aby uniknąć zderzenia! Jedynym słusznym postępowaniem w takiej sytuacji jest wdepnięcie hamulca (w celu zmniejszenia prędkości), utrzymanie kierunku jazdy i niestety uderzenie zwierzęcia.

Nie możesz w takiej sytuacji ryzykować swojego życia i życia swojej rodziny w pojeździe, gdyż wykonując w panice tak gwałtowny manewr możesz wpaść w poślizg, stracić całkowicie przyczepność, wlecieć do rowu, uderzyć w drzewo czy na przykład też zderzyć się z innym pojazdem. Krótko mówiąc życie Twoje i Twojej rodziny jest ważniejsze niż uratowanie np. wiewiórki, psa czy kota.

Wyjątek stanowią: łoś, jelenie, sarny które są ciężkie i wysokie przez co mogą wlecieć w razie potrącenia do wnętrza pojazdu przez przednią szybę i zrobić poważną krzywdę Tobie lub pasażerowi. Te zwierzęta próbujemy wyminąć używając oczywiście hamulca. Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych.

Napisane przez Pomyslodawcy

Znasz chleb smażony w jajku i jadłaś/eś go jako dziecko? Tego prawdopodobnie nie wiesz o tej potrawie.

Po tym jak ktoś wykłada zakupy na taśmę do kasy poznasz jego „inteligencję”.