w

Jeśli zostawiłaś/eś telefon na słońcu i się nagrzał – zapamiętaj jak z nim postępować.

Jeśli pozostawisz telefon na słońcu czy to w domu, czy na podszybiu w samochodzie lub innym miejscu musisz o tym pamiętać.

Jeśli Twój przez nieuwagę pozostawiłaś/pozostawiłeś swój telefon na słońcu czy to w domu, czy na podszybiu w samochodzie lub innym miejscu musisz zapamiętać zasady postępowania w takiej sytuacji. Wiele osób w ogóle nie zdaje sobie sprawy z tego jak niebezpieczna jest to sytuacja nie tylko ze względu na możliwe uszkodzenie termiczne telefonu ale również ze względu nawet na możliwy wybuch.

Zatem jeśli Twój telefon leżał w mocno nasłonecznionym miejscu i nagrzał się NIGDY w takim momencie nie podłączaj go do ładowania! Jest to po pierwsze niezwykle szkodliwe dla żywotności baterii litowo-jonowych, po drugie może dojść do znacznego przegrzania baterii co w skrajnym przypadku oznacza jej zapłon lub nawet wybuch. Najlepiej w takiej sytuacji wyłączyć telefon i pozostawić go w chłodnym miejscu do samoistnego „wystygnięcia”. Oczywiście podkreślam, że są to skrajne przypadki ale jednak lepiej nie ryzykować – prawda?

Napisane przez Pomyslodawcy

Prosty sposób na ochłodę podczas upałów w dowolnej chwili – nawet w pracy.

Jeśli podczas upałów pocisz się pod biustem to pamiętaj o tym.