w

Jesteś dorosła a pojawiają Ci się krosty/wypryski na twarzy? Powinnaś o tym wiedzieć.

Jeśli jesteś dorosłym człowiekiem, który okres dojrzewania ma już dawno za sobą ale jednak przychodzi Ci się co jakiś czas zmagać z różnego rodzaju krostami czy zmianami trądzikowymi na twarzy to musisz znać możliwe przyczyny tego nieprzyjemnego zjawiska na Twojej twarzy.

Prawdopodobnie myślisz, że winę za to ponoszą zaburzenia gospodarki hormonalnej w Twoim organizmie jednak najpewniej to nie to! W rzeczywistości bardzo rzadko ogólnoustrojowe zaburzenia hormonalne są przyczyną wyprysków u osób dorosłych.

Najczęstsze przyczyny to:

– niewłaściwa dieta bogata w duże ilości produktów wysoko przetworzonych w tym fast foodów oraz produktów o bardzo wysokim indeksie glikemicznym. Jeśli te składniki występują często w Twoim jadłospisie to powodują stałe podwyższanie poziomu insuliny we krwi, która stymuluje produkcję androgenów nasilających łojotok!

– stały stres – to druga z najpopularniejszych przyczyn, która również nasila produkcję łoju. Pory zatykają się a w środku zaczynają się procesy zapalne. Dodatkowo jakby tego było mało organizm w okresie nasilonego stresu wydziela neuromediatory prozapalne.

– predyspozycje genetyczne także mają wpływ – szczególnie, gdy dołączymy do tego alkohol lub/i papierosy.

Oczywiście nigdy nie bazuj wyłącznie na informacjach znalezionych w internecie i zawsze konsultuj wszelki wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia z lekarzem! Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych.

Napisane przez Pomyslodawcy

Absurdalna wytyczna dla szkół publicznych w związku z nowym rokiem szkolnym.

W nocy z soboty na niedzielę idziesz spać dłuuugo po północy? Oto dlaczego tak robisz prawdopodobnie.