w

Jeżeli cena na półce dotyczyła innego towaru, a brak właściwej cenówki – pamiętaj o tym.

…czyli bierzesz z półki towar będąc przekonanym, że cena na półce dotyczy tego produktu a innej cenówki po prostu nie ma.

Jeśli robisz często zakupy w marketach z pewnością nie raz przytrafiła Ci się sytuacja gdy przy kasie okazywało się, że dany produkt jest znacznie droższy niż na metce cenowej na półce. W takim przypadku sytuacja jest oczywista – sklep JEST ZOBOWIĄZANY sprzedać towar po takiej cenie jak została uwidoczniona na półce.

A co w przypadku gdy kupujesz produkt będąc przekonanym/przekonaną, że cenówka, którą widziałaś/eś na półce dotyczyła tego konkretnego towaru a przy kasie kierownik sklepu tłumaczy, że to metka cenowa innego produktu???

Otóż jeśli w pobliżu wyeksponowanego towaru NIE BYŁO właściwej metki cenowej a druga metka cenowa mogła sprawiać wrażenie (np. przez zbieżność nazw towaru!), że dotyczy również tego wybranego przez Ciebie towaru to sklep MUSI sprzedać ten towar również w tej cenie!

Ale nie wierz we wszystko co przeczytasz w internecie – mówi o tym „Ustawa z dnia 9 maja 2014 r. o informowaniu o cenach towarów i usług ”

Konkretnie:

Art. 4. 1. W miejscu sprzedaży detalicznej i świadczenia usług uwidacznia się cenę oraz cenę jednostkową towaru (usługi) w sposób jednoznaczny, niebudzący wątpliwości oraz umożliwiający porównanie cen oraz

Art. 5. W przypadku rozbieżności lub wątpliwości co do ceny za oferowany towar lub usługę konsument ma prawo do żądania sprzedaży towaru lub usługi po cenie dla niego najkorzystniejszej.Uświadom swoich bliskich i bądź świadomym konsumentem.

Napisane przez Pomyslodawcy

Nie zostawiaj kubka z napojem w uchwycie samochodowym.

Tak uzyskasz rzeczywiście czarne fugi między kaflami lub odświeżysz stare.