w

Jeżeli na kiełbasie w lodówce pojawił Ci się biały nalot, to wartościowy sygnał.

W naszym kraju kiełbasy możemy dostać w wielu najróżniejszych nazwijmy to „wersjach”. Ten charakterystyczny mięsny wyrób jest mocno zakorzeniony w Polskiej tradycji i można powiedzieć, że jest to jeden z naszych narodowych przysmaków, którym bardzo często zajadają się ze smakiem mieszkańcy innych krajów, gdy zostaną poczęstowani „polską kiełbasą”.

Jednak mimo tego, wiele osób często nie zdaje sobie sprawy z pewnej wydawać by się mogło podstawowej kwestii dotyczącej jej przechowywania w lodówce. Jeśli zauważysz, że na podsuszanej/suchej kiełbasie pojawił się biały nalot to pamiętaj – NIE JEST to pleśń!

Ten biały nalot pojawiający się na suchych kiełbasach to po prostu skrystalizowana sól, która wydostała się na powierzchnię wyrobu. To również bardzo dobry sygnał, świadczący o dobrej jakości tego wyrobu, gdyż kiełbasa została prawidłowo odparowana podczas produkcji. Jeśli uważasz, tę informację za przydatną powiedz o tym swoim bliskim lub znajomym, albo po prostu prześlij/udostępnij im ten wpis jeśli chcesz 🙂

Napisane przez Pomyslodawcy

Jeśli skleją Ci się przypadkowo palce klejem typu super glue, pamiętaj.

Tak usuniesz pleśń z fug silikonowych w łazience bez szorowania. Zniknie całkowicie.