w

Kabel w odkurzaczu słabo się zwija lub nie zwija się do końca? Tak go sam/a naprawisz.

Modeli różnych odkurzaczy obecnie jest od groma i to jest jeden z tych sprzętów AGD, który każdy z nas posiada w swoim domu i bez niego nie wyobrażamy sobie w tych czasach „normalnego” funkcjonowania na co dzień.

Niezależnie od modelu, wielkości czy firmy wszystkie odkurzacze przeznaczone do domowego użytku łączy co najmniej jedna wspólna cecha – zwijanie kabla, którym podłączamy urządzenie do prądu. Niestety również bardzo często po pewnym czasie użytkowania odkurzacza ta konkretna funkcjonalność przestaje działać tak jak powinna np. kabel nie zwija się do końca lub zwija się bardzo wolno.

Najczęstszymi przyczynami problemów z działaniem tzw. zwijaka do kabla w domowych odkurzaczach jest szarpanie za kabel podczas jego wyciągania, zbyt gwałtowne zwijanie kabla po zakończeniu odkurzania, zabrudzenie zwijaka przez zwinięcie np. brudnego kabla a czasem także po prostu upadek odkurzacza. Jednak zanim oddasz odkurzacz do serwisu AGD i wydasz swoje pieniądze na naprawę zwijaka możesz spróbować samodzielnie poprawić jego działanie.

Wyciągnij cały kabel z odkurzacza, do otworu z którego wychodzi kabel przyłóż na chwilę wąską końcówkę włączonego odkurzacza aby usunąć ewentualne zabrudzenia z wnętrza. Teraz dokładnie wyczyść cały kabel a następnie możesz delikatnie go natłuścić aby miał lepszy „poślizg” np. ręcznikiem papierowym z odrobiną oleju jadalnego. (ale nie tak aby ociekał tłuszczem 😉 )

Rozprostuj cały kabel, napręż a następnie powoli zacznij go zwijać do wnętrza odkurzacza (najlepiej zrobić to w dwie osoby). Teraz możesz sprawdzić, czy kabel po ponownym wyciągnięciu np. połowy długości zwinie się bez problemów – jeśli tak, to brawo – właśnie udało Ci się naprawić tę funkcję 🙂 Uważasz, że to może się przydać Twoim bliskim lub/i znajomym? Powiedz im o tym sposobie 🙂

Napisane przez Pomyslodawcy

Po tym jak ktoś wykłada zakupy na taśmę do kasy poznasz jego „inteligencję”.

Oto prawdziwy przekaz tego nagrania Onkologów z Poznania! Warto dokładnie posłuchać i zrozumieć – „FaqRak”.