w

Kasjer/ka proponuje Ci dodatkowy produkt? Powinnaś/eś to wiedzieć.

Jeśli kasjer proponuje Ci doładowanie, kawę, hot-doga czy inny produkt promocyjny to nie dlatego, że koniecznie chce Ci go wepchnąć lub ma takie ambicje sprzedażowe tylko dlatego, że ma takie wytyczne od kierownictwa! Nawet jeśli kasjer zna klienta i wie doskonale, że ten klient na 100% tego nie kupi lub wie nawet, że tego nie lubi MUSI wykonać schemat, którego oczekuje od niego pracodawca. Naprawdę nie musisz wtedy przewalać oczami czy mówić niemiłych uwag! Dlaczego?

Sprzedawców kontroluje się poprzez tzw. tajemniczego klienta czyli nieznaną osobę, która przychodzi do placówki handlowej i wykonuje tzw. zakupy kontrolne obserwując zachowanie sprzedawcy. Taki kontroler obserwuje nawet zachowanie sprzedawcy w stosunku do innych klientów. Jeśli zatem…

…sprzedawca nawet Cię zna osobiście, to nie może odstąpić od narzuconych odgórnie zasad, gdyż może się to dla niego skończyć nawet wypowiedzeniem umowy o pracę bo nigdy nie wie czy inny klient nie przeprowadza akurat kontroli. Dodatkowo warto pamiętać, że to tzw. zachęcanie do zakupów impulsywnych, które mają wciąż dużą skuteczność i często są ważną częścią przychodów różnych placówek handlowych. Często również kasjerzy mają tzw. plany sprzedażowe, z których są rozliczani!! (tzn. założenie, że „tyle i tyle” sprzedadzą w danym miesiącu!) Dlatego, mimo swojej irytacji bądź uprzejmy dla sprzedawców w takiej sytuacji oni po prostu muszą wykonać swoją pracę nawet jeśli Ciebie jako klienta to denerwuje czy irytuje. Pamiętajcie – Dobro powraca!  Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych. Im więcej osób będzie mieć tego świadomość, tym szybciej coś się zmieni i może będzie mniej nerwowych sytuacji na co dzień dla kasjerów i klientów 🙂 Mocno w to wierzymy!

Napisane przez Pomyslodawcy

Ten fragment materiału w bieliźnie pełni inną funkcję niż myślisz.

Używasz tamponów? Powinnaś o tym wiedzieć. To ważne.