w

Kojarzysz to masło w kostkach? Sprawdź to następnym razem przed zakupem.

Ceny masła w ostatnim czasie uległy pewnej stabilizacji na półkach sklepowych. Konsumenci również co raz częściej zaczynają sprawdzać zawartość tłuszczu mlecznego w danym produkcie oraz uważnie czytają etykiety w poszukiwaniu słowa „masło”, gdyż to gwarantuje zgodnie z prawem, że mało jest tym czym być powinno. Jednak jest jeszcze jeden parametr, na który trzeba zacząć zwracać baczniej uwagę a mianowicie na wagę kostki masła – szczególnie, gdy widzimy niezwykle atrakcyjną cenę w promocji. To już powinno wzbudzić naszą konsumencką podejrzliwość. Zwykle…

…standardem niezależnie od producenta były kostki masła o wadze 200 gramów. Jednak teraz można co raz częściej spotkać zarówno kostki masła o wadze wspomnianych 200 gram, ale również wyglądające praktycznie tak samo o wadze 170 gramów! Zobacz na zdjęciu poniżej:

Oczywiście producent poinformował o wadze na opakowaniu, jednak ile osób odruchowo wybierze dobrze znany produkt, sądząc, że kupuje 200 gramów masła?! Może być to dodatkowo problematyczne np. podczas domowych wypieków, gdzie w przepisach pojawia się np. dodaj pół paczki masła (w domyśle pół kostki o wadze 200 gramów).

Napisane przez Pomyslodawcy

„Nożownik” w Warszawie jednak był ofiarą i się bronił przed napastnikami?! Komentarz świadka.

Kuriozalna wpadka w TVP. Prowadzący ma braki wiedzy z podstawówki czy się przejęzyczył?