w

Kolejne bzdurne wytyczne w związku z rozpoczęciem roku szkolnego 2020/2021.

Dziś tj. 25 sierpnia 2020 odbyła się kolejna konferencja prasowa MEN, na której wystąpił ponownie Minister Edukacji Narodowej. Wszyscy oczekiwali zdecydowanych konkretów, których niestety zbyt dużo nie było i właściwie cała konferencja prasowa była powtórzeniem wszystkiego co zostało już powiedziane na poprzednich konferencjach.

Jednak jak zwykle bywa dziennikarze mieli okazję zadać swoje pytania Panu Ministrowi i tutaj pojawiła się informacja, która z pewnością wywołała konsternację u wielu osób oglądających to wystąpienie. Mianowicie Minister zapytany o inauguracyjne spotkanie uczniów w szkołach 1 września odpowiedział:

„Trzeba zorganizować tego typu spotkania, ale nie muszą one być przecież inauguracją, na którą jednocześnie przychodzą wszyscy uczniowie. Można przecież klasy podzielić na kilka grup tak, aby nie stykali się ze sobą, przychodzili w jakimś odstępie czasowym i dzięki temu zachowali większe bezpieczeństwo”

Czyli jak rozumiem 1 września podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego szkoły (dyrektorzy) mają zadbać o to, aby w jednym czasie wszyscy uczniowie się nie spotkali w szkole ALE już dzień później czyli 2 września mogą się spotkać/mieszać na szkolnych korytarzach w takim samym tłoku i wszystko będzie dobrze?! Przecież to jakiś absurd. Dlaczego rozpoczęcie roku szkolnego ma być na innych zasadach, niż późniejsza nauka i przebywanie w tym samym budynku? Osobiście mam wrażenie, że Pan Minister dawno nie widział polskiej szkoły i tego jaki jest w nich ścisk na co dzień. A ty co o tym sądzisz?!

Napisane przez Pomyslodawcy

Dziewczynka dryfowała na dmuchanym jednorożcu na otwartym morzu. Uratowała ją załoga promu.

Masz opryszczkę wargową tzw. „zimno”? Bezwzględnie o tym pamiętaj.