w

Komunikat „po angielsku” w pociągu relacji Przemyśl-Praga podbija internet!

Znajomość języka angielskiego w dzisiejszych czasach nie jest niczym nadzwyczajnym, jednak nie oznacza to, że obecnie każdy swobodnie potrafi z pomocą tego języka komunikować się czy mówić. Bardzo często ludzie, którzy znają obcy język mają barierę psychologiczną przed „mówieniem”, gdyż boją się, że zostaną wyśmiani, wstydzą się swojego akcentu czy mają obawę przed popełnieniem jakiejś językowej gafy.

Kilka dni temu w internecie pojawiło się nagranie komunikatu „po angielsku” skierowanego do pasażerów pociągu relacji Przemyśl-Praga – tak deklaruje jego autor. Na nagraniu słychać prawdopodobnie jakiegoś pracownika pociągu, który czyta przez mikrofon z kartki treść komunikatu „na żywo” i niestety nie wyszło mu to zbyt dobrze…

Nie wiadomo czy musiał to zrobić ze względu na awarię systemu odtwarzającego gotowe nagrania z komunikatami i czy w tym pociągu w ogóle występuje taki system nagrań. Za to ewidentnie słychać, iż człowiek ten nie ma zbyt wiele wspólnego z językiem angielskim i czyta (a właściwie niestety duka) z kartki prawdopodobnie tzw. zapis fonetyczny komunikatu tzn. angielskie słowa zapisane „po polsku”. Nagranie jest tak kuriozalne i przypominające wydarzenia z „Misia” Barei, że momentalnie zaczęło podbijać polski internet. ZOBACZ NAGRANIE:

Napisane przez Pomyslodawcy

Najlepszy sposób aby zabezpieczyć się przed kleszczami. Powinnaś/eś to wiedzieć.

Czujesz czasem kłujący ból w okolicy serca? Powinnaś/eś to wiedzieć.