w

Koniec „maseczkowego obłędu”. Od 30 maja wchodzą w życie nowe zasady.

Jak doskonale wiecie obserwując naszą stronę, w tym wyjątkowym dla wszystkich czasie staramy się również dostarczać Wam sprawdzonych informacji we wszelkich kwestiach związanych z nowymi restrykcjami czy ich obecnym luzowaniem.

Obowiązek zasłaniania ust i nosa na terenie całego kraju funkcjonuje już od ponad miesiąca (konkretnie od 16 kwietnia 2020) i już od samego początku wzbudzał on mnóstwo emocji wśród ludzi ale głównie dlatego, że został on wprowadzony w sposób nieprzemyślany, gdyż trzeba było nosić maski nawet na otwartych przestrzeniach przy zachowaniu dystansu społecznego.

Dziś tj. 27 maja 2020 nasi rządzący w ramach konferencji prasowej poinformowali, że „nakaz zasłaniania ust i nosa” zostaje złagodzony! Od najbliższej soboty tj. 30 maja 2020 na otwartych przestrzeniach nie trzeba będzie nosić maseczek czy w inny sposób zasłaniać twarzy – jest jednak pewien warunek! Musimy zachowywać dystansowanie społeczne tzn. zachowywać odległość od innych ludzi co najmniej 2 metrów – inaczej narazimy się na mandat lub znacznie bardziej bolesną karę administracyjną.

Przy okazji warto zaznaczyć, że maseczki jednak nadal będą obowiązkowe w sklepach, galeriach handlowych, autobusach, tramwajach, kinach, teatrach, urzędach czy kościołach. Naszym zdaniem jest to racjonalna decyzja w tej chwili, która mimo wszystko dość zabawnie wygląda w kontekście wcześniejszych informacji o obowiązku noszenia do czasu wynalezienia szczepionki. Jak Ty oceniasz tę decyzję obecnie?

Napisane przez Pomyslodawcy

Turecka piosenka dla dzieci, która brzmi bardzo Polsko, jednak dzieciom jej nie włączaj.

Tak uniemożliwisz podglądanie Cię przez kamerę w ekranie laptopa.