w

Korzystasz czasem z tzw. kart podarunkowych? Powinnaś to wiedzieć.

Karty podarunkowe już od lat funkcjonują w naszym kraju w najróżniejszych sklepach począwszy od marketów spożywczych na ekskluzywnych butikach skończywszy. Wiele osób używa ich po prostu jako prezentów urodzinowych dla przyjaciół lub znajomych. Jednak zapewne doskonale wiecie, że każda karta podarunkowa ma swój termin ważności, po którym w większości przypadków środki zgromadzone na tej karcie przepadają.

Jednak możliwe jest, że w tej często wzbudzającej emocje kwestii powoli szykuje nam (konsumentom) się pewna rewolucja, którą prawdopodobnie właśnie zapoczątkował wyrok Sądu w Słupsku w sporze klienta z siecią sklepów Empik, właśnie w kwestii przepadku środków po terminie ważności karty.

Sąd rejonowy w Słupsku w ramach wyroku z 6 marca 2020 ( sygn. akt I C 3865/19. ) uznał, że zapisy regulaminu uniemożliwiające klientowi odzyskanie wpłaconych środków po upływie ważności bonu prezentowego w Empiku są niedozwolone. Jednak należy pamiętać, iż na dzień dzisiejszy jest to wyrok Sądu pierwszej instancji w jednostkowej sprawie. Jednak może być to początek nowej linii orzeczniczej w tej kwestii, który w końcu wymusi na sklepach zniesienie tego typu zapisów.

Jednak my uważamy, że presja konsumentów w tej kwestii może szybciej to zmienić. Dlatego apelujemy do sieci sklepów, które oferują tego typu rozwiązania aby je zmieniły na korzyść swoich klientów! Popierasz ten apel? Przekaż go dalej 🙂 Korzystacie z bonów podarunkowych? Zdarzyło Wam się zapomnieć o terminie i przepadły Wam wpłacone pieniądze? Uważacie, że karty podarunkowe nie powinny mieć limitu czasu?

Napisane przez Pomyslodawcy

Czy ugotowany bób trzeba obierać przed zjedzeniem? Powinnaś to wiedzieć.

Ważąc warzywa/owoce w markecie chcesz wybrać inny produkt, aby mniej zapłacić? Miej tego świadomość.