w

Korzystasz z Paczkomatów? Pamiętaj aby tak robić odbierając paczki.

Paczkomaty na stałe wpisały się w krajobraz naszych miast i nie powinno to nikogo dziwić, gdyż to chyba jedna z najwygodniejszych form odbierania różnego rodzaju przesyłek. Szczególnie biorąc pod uwagę to, że naszą przesyłkę możemy odebrać o dowolnej porze dnia czy nocy co dla wielu osób pracujących w różnych godzinach jest ogromną zaletą.

Nie wspominając do tego o braku kolejek jakie często można spotkać chociażby w placówkach Poczty Polskiej, gdzie aby odebrać cokolwiek musimy odstać często 10-20 minut w kolejce. W paczkomacie jeśli korzystamy z kodów odbioru wyświetlonych na telefonie odbiór przesyłki możemy zrealizować nawet w 10 sekund.

Mimo wszystko korzystając z paczkomatów warto zachować pewną podstawową zasadę bezpieczeństwa na wypadek nieprzewidzianej sytuacji:

Jeśli korzystasz regularnie z paczkomatów do odbioru zamówień zrealizowanych w sklepach internetowych pamiętaj aby na wszelki wypadek każdorazowy odbiór przesyłki nagrywać telefonem do momentu otwarcia odpowiedniej skrytki. Jest to dla Ciebie niepodważalny dowód w razie, gdyby Twoja skrytka w wyniku błędu kuriera okazała się pusta. Co wtedy zrobić?!

W takiej sytuacji musisz złożyć reklamację, którą najlepiej poprzeć właśnie takim nagraniem w celu udowodnienia swoich racji. Dzięki temu oszczędzisz sobie zbędnych nerwów oraz jednoznacznie wyjaśnisz sprawę. Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych 🙂

Napisane przez Pomyslodawcy

Dziewczynka wykorzystała nietypowo deskorolkę elektryczną i zawstydziła dorosłych.

Masz taką maselniczkę i trzymasz w niej masło? Odkryj jej dodatkową opcję zabezpieczenia masła.