w

Korzystasz z telefonu siedząc na toalecie? Powinnaś/eś to wiedzieć.

To już chyba znak naszych czasów. Kiedyś ludzie chadzali z gazetami do toalety, teraz ze smartfonami…

Nie ma chyba niczego zaskakującego w tym, że wiele osób chodzi z telefonami do toalety i bez przeprowadzania jakichkolwiek badań statystycznych można powiedzieć, że jest to spora grupa osób – nawet na podstawie obserwacji zachowań osób z najbliższego otoczenia.

Właściwie można powiedzieć, że jest to swego rodzaju ewolucja „tradycji” występującej już wcześniej – czyli sprzed ery nowoczesnych technologii, wtedy ludzie siadali na przysłowiowym „tronie” z gazetami, a toaleta często była domową czytelnią.

Jednak o ile gazeta, miała w pewnym momencie swój koniec – tak smartfon z internetem zdecydowanie takiego naturalnego końca „lektury” nie ma – co wpływa bezpośrednio bardzo  często na znaczące wydłużenie czasu przesiadywania na toalecie. No tak ale co w tym złego? Jak lubi niech siedzi. A no właśnie nie do końca…

Zbyt długie siedzenie na sedesie naraża taką osobę na znacznie szybsze powstanie lub nasilenie się hemoroidów. Podczas długiego siedzenia na sedesie mięśnie odbytu rozluźniają się i następuje przekrwienie co może właśnie mieć takie negatywne skutki. Przyjmuje się mówić, że każde „posiedzenie” powyżej 10 minut w toalecie jest niezdrowe. Uważasz, że to ciekawa informacja i warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych.

Napisane przez Pomyslodawcy

Z soboty na niedzielę siedzisz do późna i nie śpieszy Ci się do spania? Powinnaś/eś to wiedzieć!

Zwykły ocet może uratować Twój remont łazienki.