w

Kupujesz masło marki Pilos? Musisz o tym wiedzieć.

Masło Pilos, czyli dobrze znanej marki własnej sieci Lidl Polska, to produkt, za którego produkcję odpowiadają czołowi polscy producenci. To właśnie dzięki ich doświadczeniu produkty marki Pilos cieszą się uznaniem wśród klientów. Jednak w ostatnim czasie w marketach sieci Lidl Polska pojawiły się kostki masła marki Pilos o nowej gramaturze – 170 gramów, zamiast dotychczasowych 200 gramów. Ta zmiana może być wynikiem tzw. downsizingu, czyli działań zmierzających do zmniejszenia ilości produktu w opakowaniu, przy jednoczesnym zachowaniu jego ceny.

Nie jest to pierwszy przypadek zmiany gramatury produktów spożywczych na polskim rynku. W ostatnich miesiącach wiele firm wprowadzało podobne zmiany, co jest skutkiem inflacji i wzrostu kosztów produkcji. W tym przypadku nie jest jasne, czy zmiana gramatury masła Pilos wynika z konieczności podniesienia jego ceny, czy też firma postanowiła zachować dotychczasową cenę kosztem zmniejszenia ilości produktu w opakowaniu.

Dla konsumentów zmiana gramatury produktu może być myląca i prowadzić do niepotrzebnych pomyłek podczas zakupów. Osoby, które kupowały wcześniej masło Pilos w opakowaniu 200-gramowym, mogą nie zauważyć, że teraz oferowane jest w mniejszej ilości. Tym samym, mogą być zaskoczone, gdy odkryją, że ich zapas masła szybciej się kończy, niż się spodziewały. Mimo że zmiana gramatury produktów może być dla konsumentów frustrująca, firmy są zobowiązane do informowania ich o takich zmianach na opakowaniach produktów. Nie jest inaczej w tym przypadku i nowa gramatura jest wyraźnie wyeksponowana na froncie opakowania. Jednak robiąc zakupy w pośpiechu oraz bazując na przyzwyczajeniach o pomyłkę nie jest trudno. Dlatego informujemy o tym, abyście zachowali czujność. Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich i znajomych.

Napisane przez Pomyslodawcy

Poznaj i wypróbuj ten sposób, a będziesz szybciej zasypiać.

Uważaj na to jadąc do Turcji, inaczej będą to najdroższe wakacje w życiu.