w

Kupujesz masło w kostkach? Pamiętaj aby zawsze na to spojrzeć i nie dać się wprowadzić w błąd.

Ceny masła w ostatnim czasie uległy pewnej stabilizacji na półkach sklepowych. Konsumenci również co raz częściej zaczynają sprawdzać zawartość tłuszczu mlecznego w danym produkcie, tak aby masło było rzeczywiście masłem.

Jednak jest jeszcze jeden parametr, na który trzeba zacząć zwracać baczniej uwagę a mianowicie na wagę kostki masła – szczególnie, gdy widzimy niezwykle atrakcyjną cenę w promocji. To już powinno wzbudzić naszą konsumencką podejrzliwość.

Zwykle standardem niezależnie od producenta były kostki masła o wadze 200 gramów. Jednak teraz można co raz częściej spotkać zarówno kostki masła o wadze wspomnianych 200 gram ale również wyglądające praktycznie tak samo o wadze 170 gramów! Zobacz na zdjęciu poniżej:

Oczywiście producent poinformował o wadze na opakowaniu, jednak ile osób odruchowo wybierze dobrze znany produkt, sądząc, że kupuje 200 gram masła?! Może być to dodatkowo problematyczne np. podczas domowych wypieków, gdzie w przepisach pojawia się np. dodaj pół paczki masła (w domyśle pół kostki o wadze 200 gram.).

Napisane przez Pomyslodawcy

W niedzielę idziesz spać po północy? Oto możliwy powód.

Jeśli jakaś osoba w kolejce do kasy po prostu śmierdzi, pamiętaj o tym w razie potrzeby.