w

Kuriozalna prezentacja skuteczności działania maseczek w telewizji.

W temacie maseczek widzieliśmy przez ostatni rok wiele najróżniejszych prezentacji czy badań naukowych w internecie. Sądziliśmy, że chyba już nic nas nie jest w stanie w tej materii specjalnie zdziwić czy zaskoczyć. Jednak jak się okazało wczoraj tj. 3 marca 2021 na antenie telewizji TVN24 byliśmy w dużym błędzie, z którego wyprowadził nas lekarz (!) przeprowadzający na wizji badanie/eksperyment/prezentację (?!) – w zasadzie ciężko powiedzieć co to było.

Gość programu postanowił zaprezentować skuteczność działania poszczególnym osłon na twarz pod względem zatrzymywania przez nie rozpylonego aerozolu, który miał symulować aerozole wydychane przez człowieka w trakcie oddychania lub mówienia. Niestety całość tego swoistego testu wygląda tak kuriozalnie, że po prostu nie da się przejść obok tego obojętnie. Tym bardziej, że przeprowadza go lekarz!

Ciężko nie zauważyć manipulowania warunkami testu podczas jego trwania czyli tego, że diametralnie zmieniana jest odległość sprayu od poszczególnych osłon, aby ostatecznie przy maseczce chirurgicznej spray przyłożyć wręcz bezpośrednio do niej, aby pokazać jej „najlepszą” skuteczność w porównaniu z pozostałymi zaprezentowanymi środkami ochronnymi. Zresztą zobaczcie to na własne oczy. Jak później ludzie mają na poważnie traktować takich ekspertów oraz temat noszenia maseczek, gdy jest on wręcz ośmieszany?! ZOBACZ NAGRANIE:

Napisane przez Pomyslodawcy

Po co deski publicznych toaletach mają takie wycięcia? Oto dlaczego.

Po to w rzeczywistości jest „Dzień Kobiet”. Warto mieć tego świadomość.