w

Ładujesz telefon w nocy, gdy śpisz? Powinnaś/eś to wiedzieć.

Smartfony to już nieodłączny element naszego codziennego życia. Stały się dla wielu osób tak niezbędne jak podstawowe przedmioty do higieny osobistej czy jedzenie. Może to zabawne porównanie ale taka jest obecna rzeczywistość. Co więcej, dla wielu osób to podstawowe narzędzie pracy. Jednak mimo całego postępu technologicznego wciąż potrzebują one regularnego ładowania prądem z „gniazdka”.

Dlatego wiele osób po całym dniu intensywnego użytkowania telefonu, po prostu podłącza go do naładowania w ciągu nocy, gdy śpią. To bardzo poważny błąd! NIGDY ładuj smartfona w nocy! Ładowarki tak jak już praktycznie znaczna większość sprzętów, są produkowane w Chinach jednak do ich składania z uwagi na względną „prostotę” zatrudnia się mniej wykwalifikowany personel. Ale jakie ma to dla Ciebie znaczenie?!

Po prostu, nigdy nie wiesz i nie masz pewności czy Twoja ładowarka nie jest przypadkiem tak zwanym bublem i czy podczas, gdy Ty słodko śpisz, tuż obok Ciebie nie wybuchnie pożar! Niestety zdarzają się takie przypadki! Wystarczy, że nagle nastąpi zwarcie w ładowarce a w pobliżu będą znajdować się łatwopalne elementy i pożar gotowy. Oficjalnie przed pozostawianiem ładowarek w gniazdkach bez kontroli (np. podczas snu!) przestrzega również Państwowa Straż Pożarna! Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych! 

Napisane przez Pomyslodawcy

Tak szybko odparujesz szyby w samochodzie jeśli Ci zaparowały po postoju.

Czasem kłócicie się mimo wielu lat związku? To dobra wiadomość.