w

Liczysz na tanie wakacje w Grecji jeszcze w tym roku w związku z sytuacją na świecie?

Grecja to od lat jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych w Polsce. To wynik często bardzo dobrego stosunku ceny wakacji do jakości otrzymanej usługi w tym kraju w połączeniu z przepięknymi widokami oraz wspaniałą, stabilną pogodą. Niestety w tym roku wakacje milionów ludzi na całym świecie z całą pewnością nie będą takie same jak w latach poprzednich, nawet jeśli ostatecznie dojdzie do otwarcia granic oraz umożliwienia podróży w celach turystycznych.

Jeśli uwielbiasz Grecję i wciąż masz nadzieję, że w tym roku będziesz mogła/mógł wybrać się na wakacje do tego kraju to wygląda na to, że będzie taka możliwość. Grecja to jeden z tych krajów, które obecna sytuacja można wręcz powiedzieć, że ominęła. Ilość przypadków potwierdzonych oraz zgonów jest tam wielokrotnie niższa niż w Polsce.

Obecnie znoszą sporo różnych ograniczeń. Od początku czerwca planują otworzyć i uruchomić całą branżę hotelarską. Ostateczne otwarcie granic na dzień dzisiejszy dla turystów zagranicznych przewidują od 1 lipca 2020 (z wyłączeniem Włochów i Hiszpanów). Dlatego już teraz można zauważyć w sieci wiele osób, które ostrzą sobie „zęby” na super tanie wycieczki zagraniczne…

Jednak tutaj w tym wszystkim pojawia się pewna niemiła niespodzianka (według słów premiera tego kraju Kiriakos Mitsotakis), która może być wymagana od każdego turysty przybywającego do Grecji w tym roku, a mianowicie zaświadczenie o negatywnym wyniku testu na obecność Covid19. To oznaczałoby, że wycieczki w tym roku wcale nie będą tańsze, a wręcz będą droższe, gdyż w Polsce koszt prywatnego badania (innego nie masz możliwości zrobić jeśli lekarz w szpitalu Cię na nie nie skieruje) dla jednej osoby to ok. 500-600 zł co przy rodzinie czteroosobowej daje już kwotę 2000-2400 zł!

Dlatego chyba czas zacząć poważnie myśleć o wakacjach w Polsce w tym roku, gdyż pewnie inne kraje wprowadzą podobne rozwiązania. Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych. 

Napisane przez Pomyslodawcy

Używasz takich tacek do grillowania potraw? Oto ich prawdziwe przeznaczenie.

Przelewasz ugotowany makaron zimną wodą? Miej tego świadomość.