w

Maseczki będą obowiązkowe przez całe lato na zewnątrz !?

Kilkanaście dni temu minął rok od kiedy w Polsce żyjemy w tej absolutnie wyjątkowej sytuacji, która nie dość, że trwa tyle czasu i powoli zaczyna męczyć oraz denerwować nawet najbardziej wyrozumiałych obywateli, to końca jej aktualnie żadnego, nawet najmniejszego nie widać. Nawet takiego mniej lub bardziej realnego, który mógłby być jakimś punktem zaczepienia dla wielu osób, które czują potrzebę posiadania takiej „nadziei”.

Jeśli obserwujecie nasz serwis regularnie to wiecie, że w tym wyjątkowym czasie piszemy również o wielu różnych sprawach, które mogą Was zainteresować, lub które mogą być dla Was istotne pod kątem dnia codziennego lub planowania czegokolwiek w tych realiach. Dlatego regularnie również czytamy wszelkie rozporządzenia, które pojawiają się ze strony naszych rządzących.

Dlatego dziś nie mamy dla Was chyba zbyt optymistycznej informacji. Zapoznaliśmy się z ostatnim „Obwieszczeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 12 marca 2021 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii”. Znalazł się w nim jeden fragment w temacie miejsc wyłączonych z obowiązku noszenia maseczek, który nas zaintrygował – zobacz:

źródło: https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20210000447/O/D20210447.pdf

Jak widzisz w wyłączeniach znajdują się zarówno ogródki działkowe (zwane również RODOS 🙂 ) oraz plaże, czyli dwa miejsca gdzie sporo Polaków po prostu spędza wakacje latem. Zatem skoro w rozporządzeniu już teraz znajdują się takie wyłączenia, to można domniemywać na tej podstawie, że tego lata obowiązek noszenia maseczek na zewnątrz nie zostanie zniesiony jak w zeszłym roku.

Napisane przez Pomyslodawcy

Po to w rzeczywistości jest „Dzień Kobiet”. Warto mieć tego świadomość.

Jesteście parą i lubicie się czasem razem upić? To powinniście wiedzieć.