w

„Maseczkowe patrole” w autobusach i tramwajach?! Nowy pomysł na walkę z niesubordynacją obywateli.

Wszyscy już doskonale wiemy jak bardzo niestandardowy jest 2020 rok w naszym kraju oraz także oczywiście na świecie. Pierwszy okres zupełnie nowej rzeczywistości, która początkowo była podsycana wszechobecnym strachem, który bądź co bądź w pewnym stopniu wpływał na często wręcz pedantyczną higienę oraz samodyscyplinę obywateli m.in. w miejscach publicznych jest już za nami.

Obecnie chyba każdy z nas się zgodzi, że nadeszło wcześniej przewidywane rozprężenie wśród obywateli, które niestety może również doprowadzić do powrotu znacznie większych rygorów sanitarnych (oby nie!). Mimo tego, że obecne obostrzenia w przestrzeni publicznej są wręcz można powiedzieć „symboliczne” w stosunku do tego co przeżywaliśmy w marcu czy kwietniu, to niestety wiele osób odpuszcza sobie nawet tak podstawowe zasady bezpieczeństwa jak noszenie maseczek w środkach komunikacji miejskiej.

Oczywiście przyczyn tego zjawiska jest wiele i można jak sądzimy na ten temat spokojnie napisać porządną pracę doktorską z zakresu socjologii. Jednak fakt jest taki, że co raz więcej osób niestety realnie i świadomie ignoruje podstawowe kwestie bezpieczeństwa. Prawdopodobnie dlatego…

zaczynają pojawiać się pomysły wprowadzenia tzw. „maseczkowych patroli”, które miałyby zajmować się wyłącznie kontrolowaniem noszenia maseczek przez obywateli w miejscach gdzie jest to w tej chwili wymagane w ramach rozporządzenia. Taki pomysł na przykład wypłynął od radnych w Warszawie w ramach interpelacji. Warto wiedzieć…

…przy okazji, że za brak maseczki w tramwaju, autobusie czy innym środku komunikacji miejskiej, można dostać mandat w wysokości 500 złotych.Jednak jeśli np. Policja skieruje wniosek do sanepidu o ukaranie takiej osoby, to wtedy kara wynieść może nawet 30 000 złotych. Jakie masz zdanie w tym temacie obecnie? Co sądzisz o takim pomyśle? Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych!

Napisane przez Pomyslodawcy

Nauka łaciny w szkołach od września! Niespodziewana zmiana podstawy programowej.

Skuteczny domowy sposób, który odstraszy od Ciebie komary! Mało kto go zna.