w

Masz błyszczące fronty szafek kuchennych? Powinnaś/eś o tym wiedzieć.

Lakierowane fronty co raz częściej pojawiają się w kuchennych meblach, można wręcz mówić już o pewnej modzie na tego typu fronty – szczególnie w kolorze białym. Wbrew pozorom dość łatwo można utrzymać je w czystości i to także ich ogromna zaleta. Warstwa lakieru pozwala bez wysiłku zmyć z nich większość zabrudzeń, które pojawiają się na co dzień w kuchni z pomocą nawet wilgotnej szmatki.

Jednak przez to, że cieszą one oko najbardziej gdy pięknie lśnią wiele osób używa do ich pielęgnacji zwykłego płynu do mycia szyb. Oczywiście można je myć z jego użyciem, jednak pod warunkiem, że jest to płyn bez alkoholu w składzie! W przeciwnym wypadku możesz doprowadzić do zmatowienia lakieru lub zmiany jego odcieniu – biel stanie się kremowa z czasem! Nie zauważysz tego natychmiast a dopiero po pewnym czasie regularnego czyszczenia ich w ten sposób! Warto wiedzieć, że…

…do czyszczenia lakierowanych frontów meblowych NIE WOLNO używać również środków, które w składzie mają aceton, amoniak oraz tzw. mleczek czyszczących! Najbezpieczniejszą metodą czyszczenia tego typu frontów jest umycie ich wilgotną miękką szmatką nasączoną roztworem płynu do mycia naczyń z wodą – następnie wytarcie do sucha całej powierzchni i tyle! Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Przekaż to swoim bliskim lub/i znajomym – szczególnie, gdy mają takie fronty w meblach kuchennych.

Napisane przez Pomyslodawcy

Nie możesz zasnąć przez tzw. „natłok myśli”? Tak sobie z tym poradzisz.

Jeśli lubisz konwalie i masz je w swoim domu lub na działce to musisz o tym bezwzględnie wiedzieć.