w

„Masz gdzieś” statystyki chorych w TV i nie zwracasz na to uwagi? Oto dlaczego tak masz prawdopodobnie.

Jeśli czytasz ten tekst to prawdopodobnie jesteś jedną z tych osób, które na samym początku trwania epidemii w naszym kraju codziennie śledziły wszystkie doniesienia medialne na ten temat. Zarówno w internecie, telewizji jak i prasie. Czytałaś/eś wszystko co było możliwe oraz uważnie obserwowałaś/eś wszystkie pojawiające się statystyki zachorowań, zgonów oraz województw, które prowadzą pod względem ilości chorych.

Obserwowałaś/eś wszelkie doniesienia z Włoch, które stały się epicentrum wydarzeń oraz oglądałaś/eś nagrania, na których ludzie mówili jak jest tam źle. Jednak teraz mówiąc kolokwialnie masz to wszystko „gdzieś” i nie śledzisz właściwie żadnych wiadomości na bieżąco w tym temacie. Skąd taka zmiana w Twoim zachowaniu?

To prawdopodobnie wynik podświadomego działania obronnego Twojej psychiki, która musiała poradzić sobie z nadmiarem nowych bodźców, które Cię wprawiały w zdenerwowanie i często odczuwałaś/eś z ich powodu strach/lęk przed nieznanym oraz poczucie zagrożenia. Gdybyś tak nie zareagował/a to mogłabyś/mógłbyś wpaść w stany depresyjne. To doskonały…

…dowód na to, że bardzo prawdziwe jest powiedzenie „Przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka.”, bo tak naprawdę to w tej chwili po prostu przyzwyczailiśmy się do tej zupełnie nowej sytuacji i nie robią już na nas takiego wrażenia obecne ilości nowych zarażonych, a wręcz całość obecnie zaczyna frustrować/denerwować co raz więcej ludzi tym bardziej biorąc pod uwagę najróżniejsze nielogiczne działania rządzących. Zauważyłaś/eś u siebie takie zmiany w podejściu do całości tej sytuacji w jakiej żyjemy prawie od roku? 

Napisane przez Pomyslodawcy

Dostałaś/eś w Maku nieestetycznie przygotowaną bułkę? Musisz o tym wiedzieć.

HIT! Wpadka TVP podczas relacji „na żywo” spod Sejmu. Tego nie przewidzieli.