w

Masz na skórze takie białe krostki? Oto co musisz wiedzieć.

Te białe nieestetyczne krostki, które potrafią pojawić się w różnych miejscach naszego ciała (szczególnie właśnie w czasie upałów) to małe stany zapalne gruczołów łojowych na skórze. Torbiel zastoinowa gruczołów łojotokowych skóry tworzy się, gdy w ujściu gruczołu dochodzi do nadmiernego gromadzenia się sebum np. wskutek nadmiernego pocenia się wywołanego upałem – jednak jeśli taka krosta nie swędzi to NIE jest to tak zwana potówka – potówki zawsze wywołują świąd oraz posiadają charakterystyczne zaczerwienienie wokół.

Choć bardzo kuszą swoim wyglądem nie powinno się ich wyciskać, gdyż możemy doprowadzić do zwiększenia obszaru zapalnego – mówiąc potocznie do rozsiania. Jeśli chcesz aby te zmiany skórne szybciej zniknęły dostępne są maści, które przyśpieszą ich wchłanianie. Możesz też wypróbować prostego domowego sposobu na bezpieczne pozbycie się tych nieestetycznych zmian skórnych.

Natrzyj zmienione miejsce przy pomocy olejku rycynowego a następnie zrób w tym miejscu ciepły okład. Olejek rycynowy działa przeciwzapalnie a ciepło dostarczone z zewnątrz powinno rozszerzyć naczynia krwionośne w okolicach zmiany co powinno przyśpieszyć wchłonięcie się jej. Możesz dołączyć do tego również posmarowanie miejscowe zmiany cienką warstwą naturalnego miodu kilka razy w ciągu dnia. Po kilku dniach zmiana powinna zniknąć. Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich najbliższych lub/i znajomych 🙂

Napisane przez Pomyslodawcy

Będziesz oglądać w Święta „Kevina”? Ta ciekawostka może Cię zaskoczyć.

Masz dość noszenia maseczek i chcesz to pokazać nie narażając się na mandat? Oto rozwiązanie.