w

Masz problem z zasięgiem Wi-Fi w mieszkaniu/domu? Tak wzmocnisz sygnał.

Dziś sieci Wi-Fi to standard praktycznie w każdym gospodarstwie domowym, które posiada podłączenie szerkopasmowe do internetu. To już nie tylko kwestia wygody użytkowania komputera w dowolnym miejscu mieszkania/domu ale również to, że kolejne urządzenia domowe mogą korzystać z dobrodziejstwa połączenia z siecią np. lodówki, miksery (Lidlomix, Thermomix etc.), piekarniki, czajniki itp.

Jednak wciąż często głównym problemem spędzającym sen z powiek wielu użytkowników domowych sieci jest właśnie ich zasięg. W większości domów/mieszkań router WiFi znajduje się pod ścianą jednego z pomieszczeń – co nie jest optymalnym umiejscowieniem!

Aby zwiększyć jego zasięg i zmniejszyć rozproszenie sygnału wystarczy, że od strony ściany (jeśli jest to ściana graniczna Twojego mieszkania i sygnał nie musi iść w tym kierunku) podłożysz kawałek kartonu powleczony zwykłą folią aluminiową (na gładko)! W ten sposób fale WiFi będą się odbijać i docierać z większym natężeniem w te miejsca domu gdzie są bardziej potrzebne! Uważasz, że może się to przydać Twoim bliskim lub/i znajomym? Uświadom ich o tym 🙂

Napisane przez Pomyslodawcy

Masz w swoim domu Dracenę? Powinnaś mieć tego świadomość.

Podsmażasz mięso mielone na patelni i widzisz coś takiego? Oto wyjaśnienie.