w

Masz taki osad na uszczelkach w zmywarce? Powinnaś/eś o tym wiedzieć i zareagować na czas.

Zmywarki są w co raz większej ilości polskich domów i ich widok już nikogo specjalnie nie zaskakuje, jak miało to miejsce jeszcze kilkanaście lat temu. Stały się tak niezbędnym sprzętem w każdej kuchni, że obecnie wiele osób nie jest w stanie sobie nawet wyobrazić powrotu do zmywania ręcznego – szczególnie w dużych rodzinach.

Jednak wciąż mimo tak dużej popularności tych urządzeń, wiedza na temat ich prawidłowej eksploatacji i konserwacji kuleje, a jest to niezbędna kwestia jeśli chcemy aby działały długie lata w niezawodny sposób – no chyba, że ktoś lubi co kilka lat wydawać zbędnie pieniądze i wymieniać sprzęty domowe.

Jeśli zauważysz, że na uszczelkach dookoła drzwi Twojej zmywarki pojawił się jakikolwiek osad (na przykład taki jak na zdjęciu) to wiedz, że to najwyższy czas przeprowadzić gruntowne czyszczenie i konserwację urządzenia. Można wręcz powiedzieć, że to „ostatni dzwonek”, gdyż długotrwale używane uszczelki z takim osadem ulegną całkowitemu wypaczeniu i zmywarka zacznie po prostu przeciekać. Pamiętaj, że zmywarka może solidnie zalać mieszkanie, a niektóre ubezpieczenia mogą wyłączać odpowiedzialność za szkody wskutek tzw. rażących zaniedbań. Zatem…

…dokładnie wyczyść wnętrze zmywarki, ranty drzwi przylegające do uszczelek oraz same uszczelki. Na koniec dodatkowo zaimpregnuj uszczelki przy użyciu na przykład najzwyklejszej wazeliny lub wazeliny technicznej. Dzięki temu wydłużysz ich żywotność, poprawisz elastyczność oraz zabezpieczysz na jakiś czas przed szkodliwym działaniem preparatów używanych do zmywania naczyń. Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych.

Napisane przez Pomyslodawcy

Jeśli lubisz od czasu do czasu kupić sobie koreczki śledziowe. Zapamiętaj.

To tak trzeba używać keczupu do frytek z Maka!?