w

Miej tego świadomość zanim pójdziesz na „Świąteczne Zakupy” a wszystkim będzie milej.

Jeśli będziesz robić jak co roku duże zakupy tuż przed Świętami to pamiętaj, że nie Ty jeden/jedna działasz w ten sposób, a właściwie zdecydowana większość Polaków. W tym czasie kolejki do kas niezależnie od ilości pracowników w danym sklepie są rzeczą absolutnie oczywistą i mimo szczerych chęci obsługi każdego sklepu nie da się ich w 100% wyeliminować.

Pamiętaj, że sklep (budynek) nie jest z gumy i nie da się nagle dostawić 10 nadprogramowych kas tylko na ten gorący okres, zaś standardowa „przepustowość” danego marketu NIE JEST zaplanowana do sprawnej (czytaj szybkiej) obsługi klientów w szczytowych, kilku dniach roku. To matematyka, której nie da się oszukać.

Zatem drogi kliencie marketów, pamiętaj, że część listopada oraz cały grudzień w tym kluczowe dni tuż przed Świętami są najcięższym okresem w roku dla wszystkich ludzi zatrudnionych w handlu. Większość osób, które widzisz (a nawet nie widzisz np. dostawcy etc.) w tym okresie w marketach dwoi się i troi aby Twoje zakupy a co za tym idzie Święta były udane.

Często sami swoje Świąteczne posiłki będą szykować na ostatnią chwilę, gdyż wzmożona praca w tym okresie nie sprzyja wcześniejszym przygotowaniom. Dlatego staraj się…

…podejść do kwestii kolejek z wyrozumiałością, nie krzycz na pracowników, nie fochuj się, nie bądź pretensjonalny lub nie daj Boże chamski a dodatkowo nie utrudniaj pracy pracownikom sklepów – pakuj swoje zakupy sprawnie, płać kartą lub miej przygotowaną kwotę w gotówce, a także nie rozrzucaj produktów lub nie odkładaj ich w losowych miejscach sklepu.

No i przede wszystkim uśmiechnij się czasem 🙂 bo po „drugiej stronie” to też człowiek, który ma uczucia.

Popierasz? Uświadom o tym swoich bliskich i/lub znajomych 🙂

Napisane przez Pomyslodawcy

Tak zdejmiesz sklepowe zabezpieczenie, jeśli obsługa je przeoczyła i odkryłaś to w domu.

HIT! Premier dostarcza zakupy widmo staruszce pod drzwi mieszkania.