w

Mocno denerwują Cię pewne dźwięki np. stukanie łyżeczką, mlaskanie? Oto dlaczego.

Chyba każdy z nas zna chociaż jedną taką osobę, która w sposób wręcz alergiczny reaguje na pewne dźwięki wydawane przez inne osoby w jej towarzystwie. Być może akurat Ty jesteś taką osobą. Z pewnością nie jeden raz zastanawiałaś/eś się dlaczego u takiej osoby tak błaha sprawa jak chociażby mlaskanie przez kogoś podczas jedzenia, może wywoływać często tak bardzo skrajne emocje czy wręcz nagłe wybuchy gniewu. Otóż to nie jest wina tej osoby!

Jeśli kogoś bardzo denerwują pewne dźwięki np. stukanie łyżeczką podczas mieszania herbaty, mlaskanie, stukanie o talerz, chrapanie, głośny oddech, chrząkanie, pociąganie nosem itp. to wiedz, że ta osoba może cierpieć na MIZOFONIĘ!

Mizofonia to z angielskiego „Selective Sound Sensitivity Syndrome” – jest to jeden z rodzajów patologicznej nadwrażliwości na dźwięki wywołujący u chorego najczęściej mieszaninę złości i lęku. Obecnie nie istnieje żaden lek na to schorzenie. Jeśli więc znasz kogoś takiego to bądź dla takiej osoby po prostu wyrozumiała i staraj się jej nie drażnić. Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych 🙂

Napisane przez Pomyslodawcy

Wiesz do czego służy to zagłębienie na końcu marketowej kasy? Oto wyjaśnienie.

Masz błyszczące fronty szafek kuchennych? Tak ich NIE czyść bo je zniszczysz.