w

🤩 Na tyle różnych sposobów możesz podać Przysmak Świętokrzyski.

Znaczna większość Polaków doskonale zna te chrupki do samodzielnego przygotowania (usmażenia) na głębokim oleju we własnym domu. To tak zwany „Przysmak Świętokrzyski”, który (o czym pewnie mało osób wie) powstaje na bazie wyselekcjonowanych gatunków mąki, bez dodatku przypraw i aromatów! Sporo dzisiejszych 30/40-latków doskonale zna tę przekąskę ze swoich dziecięcych lat, którą przygotowywały im wtedy nawet babcie, gdyż ich przygotowanie było i jest banalne!

Jednak mimo tego, że te prażynki są nam tak doskonale znane od tylu lat, to wciąż mało popularna jest wiedza na temat możliwych sposobów ich podania a mogą Cię one mocno zaskoczyć!

1. Doskonale sprawdzają się podane wraz z najróżniejszymi dipami/sosami na przykład sosami słodko-kwaśnymi czy pastami z warzyw np. z ciecierzycy, czerwonej fasoli, hummusem.

2. Dla dzieci można go podać z musami owocowymi, nutellą a nawet jogurtami! (oczywiście w formach sosu do maczania). Najłatwiejsza opcja to obsypanie ich cukrem pudrem! Jest również wariant delikatnego oblania przygotowanych „okienek” miodem.

3. Można również obsypać je najróżniejszymi przyprawami lub ziołami. Świetnie sprawdzają się zioła prowansalskie, czosnek suszony, słodka papryka, gotowe mieszanki przypraw np. kebab, grill etc.

A ty w jaki sposób w swoim domu je podajesz? Jeśli uważasz, że warto o tym wiedzieć, uświadom swoich bliskich lub/i znajomych 🙂

Napisane przez Pomyslodawcy

Zrób tak a Twój telefon 📱 będzie dłużej trzymać na baterii. 🔋

Chcesz kupić dziecku chomika? Miej tego świadomość, żeby później nie było niemiłej niespodzianki.