w

Nagle się budzisz a potem przewracasz się z boku na bok, nie możesz dalej zasnąć. To powinnaś o tym wiedzieć.

Jeśli czasem budzisz się w nocy lub nad ranem i nie możesz dalej zasnąć to wiedz, że to objaw bezsenności! Co prawda nie jest to klasyczna wersja tej przypadłości (czyli problemy z zaśnięciem po całodziennej aktywności) ale to nadal jest to konkretne zaburzenie. Dlatego warto poznać możliwe przyczyny tego stanu aby spróbować wyeliminować jej źródło a nie faszerować się środkami nasennymi.

Częste przyczyny bezsenności to:

– kłopoty osobiste lub zawodowe

– zmiany godzin pracy

– ból

– przewlekłe choroby

– nerwica, zaburzenia depresyjne oraz lękowe

– zmiana stref czasowych

– skutek uboczny niektórych leków

– nadużywanie używek min. nikotyny, kofeiny, alkoholu

Jeśli takie sytuacje pojawiają się u Ciebie sporadycznie i nie trwają dłużej niż 3-4 tygodnie (oczywiście, nie codziennie) to NIE SĄ kwalifikowane jako stan chorobowy. Jednak zawsze w razie jakichkolwiek wątpliwości skonsultuj się z lekarzem, gdyż problemy ze snem mogą doprowadzić do wielu negatywnych konsekwencji zdrowotnych, a wiadomości z internetu nie mogą nigdy zastąpić specjalisty.

Jeśli uważasz, że jest to wartościowa informacja przekaż ją swoim bliskim lub znajomym lub po prostu prześlij/udostępnij im ten artykuł jeśli chcesz 🙂

Napisane przez Pomyslodawcy

Tak samodzielnie zrobisz odświeżacz do toalety, którego nie kupisz w żadnym sklepie.

Jeżeli stojąc w kolejce do kasy widzisz, że ktoś za Tobą ma jeden lub kilka produktów a Ty cały koszyk lub wózek – bądź uprzejmy.