w

Natłok myśli nie pozwala Ci zasnąć? Tak sobie z tym poradzisz!

Znasz to dziwne uczucie, gdy leżysz w łóżku a Twój mózg zaczyna nagle analizować różne sytuacje?

Jeśli nie możesz zasnąć przez tak zwany „natłok myśli” to powinnaś/powinieneś skontaktować się z lekarzem, gdyż może być to objaw narastającej nerwicy w wyniku stresu ale również na przykład nadczynności tarczycy. Im szybciej zareagujesz tym łatwiej się jej pozbędziesz. Co zrobić gdy już Cię dopadł ten stan?

Doraźnym i bardzo skutecznym sposobem na poradzenie sobie z tym problemem jest koncentracja na dowolnej bardzo przyjemnej dla nas chwili lub marzeniu – w ten sposób możesz na chwilę skoncentrować swój mózg na tym co ułatwi zatrzymanie tej gonitwy myśli a w rezultacie pozwoli Ci zasnąć. Jednak…

…jeśli taki natłok myśli dopada Cię bardzo często, regularnie i nie możesz sobie z nim w żaden sposób poradzić to znak, że niezwłocznie musisz udać się do lekarza specjalisty np. psychiatry, gdyż ten „natłok” może być objawem jakiejś choroby na tle psychicznym. Wtedy również należy zdiagnozować niezależnie stan tarczycy. Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych.

Napisane przez Pomyslodawcy

Kupujesz czasem kebaba? Powinnaś/eś o tym wiedzieć.

Tak sprawdzisz czy arbuz jest dojrzały i słodki bez przekrojenia.