w

Naucz swoje dziecko tego sposobu ratunku na wypadek próby porwania!

W ostatnich dniach w dyskusji publicznej w Polsce bardzo głośna jest sprawa porwania i późniejszego morderstwa 11-letniego Sebastiana z Katowic, którego na domiar złego oprawca jak się okazało porwał przez pomyłkę. Porywacz wjechał na chodnik samochodem, następnie wciągnął zszokowanego Sebastiana do auta z zablokowanymi drzwiami i odjechał z piskiem opon. Najczęściej w takich sytuacjach drzwi są zablokowane z pomocą (jak źle by to nie brzmiało w takiej sytuacji) blokady rodzicielskiej drzwi tj. blokady, która uniemożliwia otwarcie drzwi od środka samochodu przez dziecko.

Jednak warto wiedzieć, że taka blokada działa (a właściwie istnieje) wyłącznie w tylnych drzwiach każdego samochodu i to jest wiedza, którą każde dziecko powinno posiadać a do tego potrafić wykorzystać w tak ekstremalnej i niespodziewanej sytuacji. Jednak aby mogło ją wykorzystać, najpierw rodzic musi ją dziecku przekazać, wpoić a następie przećwiczyć określone zachowanie na wypadek porwania. Wiemy, że to ekstremalna sytuacja i taka wiedza może się nigdy w praktyce dziecku nie przydać (i dobrze!), ale przecież mieszkania również ubezpieczamy „na wszelki wypadek” a nie zakładając, że za tydzień będziemy mieć pożar. Zatem to czego za chwilę się dowiesz też tak potraktuj.

Pewien użytkownik TikToka (Polak mieszkający w UK) przygotował krótki poradnik wraz z demonstracją prawidłowego zachowania dziecka podczas próby porwania. Każdy rodzic powinien to przećwiczyć z własnym dzieckiem! Nagranie opublikował kilka wcześniej PRZED tragicznymi wydarzeniami w Katowicach. Dlatego również postanowiliśmy wspomóc propagowanie tej wiedzy, aby zminimalizować prawdopodobieństwo takiej tragedii w przyszłości. Im więcej rodziców zobaczy to nagranie tym lepiej. ZOBACZ NAGRANIE: 

@strongkidsuk

#samoobrona #bezpieczeństwo

♬ dźwięk oryginalny – Strong Kids UK

Napisane przez Pomyslodawcy

Czujesz czasem kłujący ból w okolicy serca? Powinnaś/eś to wiedzieć.

Na jajkach ze sklepu widzisz resztki kurzych odchodów? Powinnaś/eś to wiedzieć!