w

Nie nadążasz pakować zakupów, bo kasjer tak szybko skanuje kolejne produkty? Następnym razem miej tego świadomość.

Chyba każdy z nas zna tę sytuację z własnego doświadczenia. Jesteśmy przy kasie w markecie i kasjer zaczyna skanowanie naszych produktów. Najczęściej robi to w tak zawrotnym tempie dla przeciętnego klienta, że nie jesteśmy w stanie nadążyć z pakowaniem na bieżąco zakupów do toreb. Znasz tę sytuację?

Czasem z tego powodu w internecie można poczytać żartobliwe wpisy, gdzie ludzie opisują swoje zmagania z kasjerami, gdy próbują ich „wyprzedzić” i wygrać w tym nietypowym wyścigu. Podejście „na wesoło” do tego tematu jest zdecydowanie bardzo pożądane. Niestety są też osoby, które bardzo denerwuje tempo pracy kasjerów i potrafią z tego powodu wszczynać niepotrzebne nikomu awantury w sklepie, czy też rzucać w stronę kasjera niewybredne uwagi.

Jednak w tej sytuacji należy pamiętać, że tempo pracy kasjerów, a dokładniej tempo skanowania jest wymuszane odgórnie w większości marketów i jest ono określone jako norma ilości zeskanowanych produktów na minutę! Przeciętnie mówi się o ilości od 24 do 27 zeskanowanych produktów na minutę! Jeśli pracownik nie wyrabia tej normy może mieć z tego powodu po prostu nieprzyjemności w różnym wymiarze począwszy od braku premii po zwolnienie włącznie.

Dlatego drogi kliencie wykaż się odrobiną wyrozumiałości i zrozumieniem tej sytuacji. Kasjer nie robi Ci tego na złość! Wyżywanie się na kasjerze z tego powodu, że wykonuje swoją pracę zgodnie z tym jak tego oczekuje jego pracodawca to chyba najgorszy możliwy powód! Widzisz, że ktoś robi wyrzuty z tego powodu kasjerowi – powiedz jak to działa tej osobie, może zrozumie.

Dodatkowo Ty też możesz przygotować się do sprawnego pakowania zakupów na przykład układając je logicznie na taśmie np. od najcięższych/najtwardszych do najlżejszych/najdelikatniejszych. Pamiętajcie – Dobro powraca!  Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych. Im więcej osób będzie mieć tego świadomość, tym szybciej coś się zmieni 🙂 Mocno w to wierzymy!

Napisane przez Pomyslodawcy

Kiedy poznasz to przydatne zastosowanie sklepowych paragonów, natychmiast zaczniesz je zbierać.

W Weekendy chodzisz bardzo późno spać „bo masz wolne i się wyśpisz” i nadrabiasz braki wolnego czasu? Miej tego świadomość.