w

Nie popełniaj tego błędu podczas noszenia maseczki. Tym bardziej teraz.

Obecna sytuacja (11 października 2020) w naszym kraju nie wygląda zbyt optymistycznie i chyba to najwyższy czas, aby każdy z nas przypomniał sobie regularnym i sumiennym noszeniu maseczki. Jak już doskonale wiesz od 10 października 2020 (soboty) obowiązuje w Polsce ponownie nakaz noszenia masek na wolnym powietrzu, gdyż ilość osób zakażonych zaczyna się gwałtownie zwiększać i chyba nikt z nas nie chce w Polsce powtórki z Włoch.

Dla naszego społeczeństwa to z pewnością ogromne wyzwanie i każdy kto musiał nosić maseczkę (niezależnie od jej typu) chociażby kilka godzin bez przerwy wie jak bardzo jest to niekomfortowe. Owszem w Azji od wielu lat duże rzesze ludzi ze względu na smog, codziennie poruszają się w maskach i jak widać po ich przykładzie „da się” ale mimo wszystko to zupełnie inna mentalność ludzi.

W ostatnich miesiącach w Polsce można było zaobserwować ogromną ilość osób, które używają maseczek często nie do końca poprawnie. Czasem nawet popełniają jedne z najgorszych możliwych błędów podczas ich użytkowania, zapewne w dodatku kompletnie nieświadomie.

Dlatego postanowiliśmy, napisać o jednym z najczęściej zaobserwowanych błędów, a mianowicie opuszczanie maski poniżej nosa, tak aby zasłaniała tylko usta! To jedna z najgorszych głupot, które można zrobić używając maseczki! Wszystko co do tej pory osadziło się na zewnętrznej części maseczki ( być może nawet korona!) taka osoba zasysa jak odkurzacz poprzez oddychanie nosem! Już lepiej po prostu na chwilę zdjąć maskę w bezpieczny sposób niż opuścić ją tak na twarzy!

Jeśli widzisz taką osobę na ulicy, w pracy, w sklepie wytłumacz jej to w kilku słowach bo taka osoba nieświadomie robi sobie krzywdę sądząc, że jest chroniona. Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Przekaż to swoim bliskim lub/i znajomym! Im szybciej ponownie wszyscy będziemy poprawnie używać masek oraz przestrzegać zasad bezpieczeństwa tym lepiej. I wcale nie chodzi wprost o  ewentualną śmiertelność wirusa, a o to aby nasza służba zdrowia pozostała wydolna! Spowalniając rozprzestrzenianie, ratujemy system ochrony zdrowia przed zapaścią oraz pozwalamy lekarzom na udzielenie pomocy wszystkim, którzy tego potrzebują! TYLKO I AŻ TYLE! 

Napisane przez Pomyslodawcy

W przedszkolu/szkole Twojego dziecka płacisz składki na Radę Rodziców? Miej tego świadomość.

Niespodziewana zmiana w sprawie zasłaniania ust i nosa maseczkami. Zasada „Zero tolerancji”.