w

Nie popełniaj tego błędu w czasie upału a w Twoim mieszkaniu będzie chłodno.

To jedna z najważniejszych zasad, którą należy przestrzegać gdy słupki rtęci przekraczają 30 stopni Celsjusza.

W czasie upałów w wielu domach pojawia się problem również nieznośnych temperatur, gdyż nasze budynki nie są odpowiednio przystosowane do izolowania, aż takich temperatur zewnętrznych. Nadal ceny urządzeń klimatyzacyjnych są dla wielu osób zaporowe, aby na kilkanaście upalnych dni w roku wydawać pieniądze na ich montaż. Dlatego bardzo ważne jest aby odpowiednio postępować w ciągu upalnych dni aby minimalizować podwyższanie wewnętrznej temperatury w swoim domu.

Najważniejsza zasada to w czasie upałów NIGDY NIE OTWIERAJ okien w ciągu dnia. Dzięki temu nie wpuszczasz rozgrzanego powietrza do domu. Przeciąg wygenerowany w ten sposób daje tylko chwilowe złudne uczucie ochłodzenia (ze względu na przepływ powietrza) – tak naprawdę Twoje mieszkanie w tym czasie jeszcze bardziej się nagrzewa!

Okna w czasie upałów otwieramy TYLKO I WYŁĄCZNIE po zmroku gdy temperatura na zewnątrz zaczyna realnie spadać. Mogą być otwarte całą noc, jednak o świcie natychmiast je zamknij szczelnie. Jeśli masz rolety w oknach również je całkowicie na cały dzień opuszczaj dzięki temu zmniejszysz nagrzewanie wnętrza mieszkania promieniami słońca.

Napisane przez Pomyslodawcy

Tak się ochłodzisz, gdy upał staje się nieznośny. Zapomniany sposób, który warto przypomnieć.

Bardzo nietypowy ale skuteczny sposób na komfortowy sen w czasie upałów.