w

Niespodziewana absurdalna zmiana w obowiązku zasłaniania ust i nosa np. maseczkami.

Jak już chyba wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, rok 2020 zapisze się na długo w naszej pamięci, a może i na kartach historii, która za kilkadziesiąt lat będzie w podręcznikach szkolnych. Przywykliśmy już do tego, że w Polsce od kilku miesięcy musimy posiadać przy sobie maseczkę, z którą możemy wejść do sklepów, galerii handlowych czy wielu innych zamkniętych miejsc publicznych.

Jednak w związku z bieżącą sytuacją w naszym kraju nasi rządzący wciąż dynamicznie zmieniają najróżniejsze zakazy/nakazy i chyba powoli sami zaczynają się momentami w tym wszystkim gubić. Od wczoraj (tj. sobota 28 listopada 2020) obowiązuje w Polsce nowe rozporządzenie Rady Ministrów z 26 listopada 2020 roku, w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. poz. 2091).

W tym właśnie akcie prawnym znalazło się nowe brzmienie przepisu dotyczącego zakrywania ust i nosa, które z dniem wczorajszym (28 listopada 2020) zaczęło obowiązywać również w zakładach pracy. Okazuje się, że po tej niespodziewanej zmianie (usunięto dotychczas funkcjonujący wyjątek), pracownicy będą musieli chodzić w maseczkach wszędzie tam gdzie w danym pomieszczeniu przebywa więcej niż 1 osoba – niezależnie od powierzchni tego pomieszczenia np. hale produkcyjne itp.! Oznacza to również, że w tej chwili zjedzenie posiłku w pracy lub wypicie kawy np. na firmowej stołówce lub przy swoim biurku (jeśli w pomieszczeniu jest jeszcze ktoś z Tobą) staje się nielegalne!

Napisane przez Pomyslodawcy

Skrobiesz rano zamarznięte szyby w samochodzie? Nie rób tego, to błąd.

Po tym jak ktoś wykłada zakupy na taśmę, możesz się wiele o nim dowiedzieć.