w

Niespodziewana zapowiedź nowych obostrzeń. Znów zamkną galerie, zdalne nauczanie potrwa dłużej?

W listopadzie 2021 roku Minister Zdrowia Adam Niedzielski na antenie stacji RMF FM mówił, że obostrzenia nie działają (źródło: https://bezprawnik.pl/obostrzenia-nie-dzialaja/ ) a następnie 7 grudnia 2021 roku Ministerstwo Zdrowia ogłosiło wprowadzenie kolejnych obostrzeń, które obowiązują nadal od 15 grudnia 2021 w całym kraju. Jak widać konsekwencja i odpowiedzialność za swoje słowa to nie jest najmocniejsza strona obecnego Ministra Zdrowia – zresztą jak wielu innych polityków niezależnie od ich „barw klubowych” i będzie tak długo dopóki wyborcy będą mieć pamięć „złotej rybki”. Smutne, ale naszym zdaniem prawdziwe.

Dlatego nikogo w zasadzie nie powinno zdziwić to co dziś rano tj. 3 stycznia 2022 roku na antenie RMF FM zapowiedział Minister Zdrowia Adam Niedzielski a mianowicie zaostrzenie obecnych obostrzeń już w środę 5 stycznia 2022 albo w piątek 7 stycznia 2022 jeśli będzie widział dalszy wzrost dynamiki zakażeń w Polsce tj. utrzyma się tzw. „trend wzrostowy”. Cytat wypowiedzi: „Jeśli nadal będziemy obserwować przyrosty zakażeń, w środę albo w piątek powinniśmy się spodziewać kolejnych decyzji zaostrzających restrykcje”.

Ewentualne dodatkowe restrykcje na tym etapie mają dotyczyć między innymi ponownego zamknięcia galerii handlowych cytując słowa Ministra: „restrykcje związane z ograniczaniem działalności gospodarczej, galerii i innych tego typu miejsc”. W trakcie wywiadu stwierdził również, że cytujemy: „będziemy rozmawiali o tym, co dalej ze szkołami, ale mamy takie samo zdanie, że ogromnym kosztem jest ograniczanie nauki stacjonarnej”. Zatem jak widać sytuacja w najbliższych dniach w tym zakresie w Polsce może być bardzo dynamiczna, tylko nadal nie rozumiemy po co Minister, który twierdził, że obostrzenia są nieskuteczna wciąż je wprowadza?

Napisane przez Pomyslodawcy

Od 1 stycznia 2022 dziecko może dostać 1500 zł mandatu za jazdę rowerem w Polsce.

Niespodziewana zmiana ws. okresu ważności unijnych certyfikatów w Polsce.