w

Niespodziewana zmiana w obowiązku noszenia masek od soboty 10 paźdzernika 2020.

Obowiązek zasłaniania ust i nosa na terenie całego kraju do dziś (tj. 8 października 2020) obowiązywał wyłącznie w określonych miejscach użyteczności publicznej. Wiele osób w pewnym stopniu już przyzwyczaiło się do tego nowego nakazu, inni wciąż z nim dyskutowali i często ostentacyjnie pokazywali, że go nie akceptują i zdejmowali maseczki przy każdej nadarzającej się ku temu okazji.

Jednak w związku z bieżącą sytuacją w naszym kraju, czyli dynamicznym wzrostem ilości wykrywanych osób zarażonych, dziś tj. 8 października 2020 Minister Zdrowia Pan Niedzielski wraz z Premierem Mateuszem Morawieckim poinformowali na wspólnej konferencji o nadchodzących zmianach w tym zakresie, które pojawią się w najbliższych dniach, a konkretnie od 10 października 2020.

Od tego dnia na ternie CAŁEJ Polski będzie obowiązywać strefa żółta!! Co to oznacza? Otóż obowiązek zasłaniania ust i nosa na wolnym powietrzu (czyli wszędzie poza domem!) będzie obowiązywał na terenie całego kraju! Dodatkowo każdy, kto nie nosi maseczki, będzie musiał na żądanie policji lub straży gminnej, okazać zaświadczenie lekarskie lub inny dokument, który potwierdzi jego niepełnosprawność. Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych!

Napisane przez Pomyslodawcy

Tak zrobisz zupełnie inny papierowy samolot, którym zaskoczysz swoje dzieci.

Niespodziewany dodatkowy zakaz przy okazji nakazu noszenia maseczek, o którym możesz nie wiedzieć.