w

Niespodziewana zmiana w sprawie zasłaniania ust i nosa maseczkami. Zasada „Zero tolerancji”.

Jak doskonale chyba już wszyscy wiemy, rok 2020 zapisze się na długo w naszej pamięci, a może i na kartach historii, która za kilkadziesiąt lat będzie w podręcznikach szkolnych. Przywykliśmy już do tego, że w Polsce od kilku miesięcy musimy posiadać przy sobie maseczkę, z którą możemy wejść do sklepów, galerii handlowych czy wielu innych zamkniętych miejsc publicznych.

Jednak w związku z bieżącą sytuacją w naszym kraju, czyli dynamicznym wzrostem ilości wykrywanych osób zarażonych, dziś tj. 6 października 2020 Minister Zdrowia Pan Niedzielski wraz z komendantem głównym policji poinformowali na wspólnej konferencji o nadchodzących zmianach w tym zakresie, które pojawią się w najbliższych dniach.

Ministerstwo chce walczyć z osobami, które ostentacyjnie nie noszą maseczek w wymaganych miejscach lub strefach. Od najbliższej soboty (tj. od 10 października 2020) zapowiedziano, że z obowiązku zakrywania ust i nosa będą zwolnione osoby posiadające przy sobie zaświadczenie lekarskie lub dokument potwierdzający niepełnosprawność. Zaś policja ma bardziej rygorystycznie egzekwować nowe wytyczne! Dodatkowo…

…w strefach czerwonych, pojawią się nowe obostrzenia ograniczające działalność restauracji, pubów i barów do godziny 22:00. Z kolei obowiązek zasłaniania ust i nosa na wolnym powietrzu zostanie rozszerzony i będzie obowiązywał również w strefie żółtej, a nie jak do tej pory tylko w strefie czerwonej. Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych.

Napisane przez Pomyslodawcy

Nie popełniaj tego błędu podczas noszenia maseczki. Tym bardziej teraz.

Tak zrobisz zupełnie inny papierowy samolot, którym zaskoczysz swoje dzieci.