w

Niespodziewana zmiana ws. okresu ważności unijnych certyfikatów w Polsce.

Wszyscy jeszcze żyjemy imprezami Sylwestrowymi oraz powoli wdrażamy się w cykl dnia codziennego. Najbardziej lotnym tematem we wszelkich mediach pod koniec ubiegłego roku oraz na początku bieżącego wciąż jest „Polski Ład” aka „Polski Wał” zaś inne tematy gdzieś bokiem umykają uwadze opinii publicznej.  Jednak Ministerstwo Zdrowia w Polsce nie próżnuje! Już dziś tj. 3 stycznia 2022 roku wydano komunikat w sprawie okresu ważności unijnych certyfikatów Covid (tzw. UCC) w Polsce! Okres ich ważności został mocno skrócony!! (źródło)

Według treści komunikatu Ministerstwa Zdrowia ważność certyfikatów od 1 lutego 2022 roku zostaje skrócona do 270 dni RÓWNIEŻ WSTECZNIE! To znaczy, że osoby, które już posiadają ważne certyfikaty i zaszczepiły się drugą dawką w marcu, kwietniu i maju 2021 roku już 1 lutego 2022 w myśl przepisów po zmianach utracą certyfikaty i będą traktowane tak samo jak niezaszczepieni. Oczywiście osoby zaszczepione w późniejszych miesiącach również proporcjonalnie będą miały skrócone okresy ważności certyfikatów. Oto kluczowy fragment komunikatu Ministerstwa Zdrowia w tym zakresie:

źródło: https://www.gov.pl/web/zdrowie/komunikat-nr-18-ministra-zdrowia-w-sprawie-zmian-w-sposobie-wystawiania-unijnego-certyfikatu-covid-ucc-dla-osob-zaszczepionych

Napisane przez Pomyslodawcy

Niespodziewana zapowiedź nowych obostrzeń. Znów zamkną galerie, zdalne nauczanie potrwa dłużej?

Od 1 stycznia 2022 horrendalny mandat przy zwykłej obcierce parkingowej lub stłuczce!