w

Niespodziewane zalety pieczarek, o których nie wiesz prawdpodobnie.

Pieczarki, które są stosunkowo tanie i można je zakupić w sklepach praktycznie przez cały rok rosną w bardzo szybkim tempie! Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że przemysłowo uprawiane pieczarki są gotowe do zbiorów już po 6-7 dniach od poprzedniego zbioru! Przeciętnie z 1 metra kwadratowego uprawy przemysłowej uzyskuje się około 15 kilogramów pieczarek!

No tak pewnie zaraz pomyślisz, że to zasługa tzw. „chemii” – otóż nie – to wynik tego, że proces produkcji pieczarek jest dopracowany w najdrobniejszym szczególe i mają one zapewnione optymalne warunki do wzrostu na każdym jego etapie np. stopień wysycenia dwutlenkiem węgla hal z uprawami. Dlatego z pewnością poniższa informacja może zaskoczyć wiele osób, gdyż wciąż sporo ludzi myśli, że pieczarki posiadają wyłącznie walory smakowe – nic bardziej mylnego!

Jeśli pieczarki pojawiają się w Twoim domu regularnie to wiedz, że mają bardzo dużo cennych składników odżywczych choć do niedawna sądzono, że są bezwartościowe! Zawierają między innymi witaminy z grupy B min. B1, B2, B3 oraz witaminę D, której nie ma w ŻADNYCH WARZYWACH! Dodatkowo również mają cenne minerały fosfor, żelazo, selen i miedź. Zawierają też KWAS FOLIOWY dlatego są fantastyczne dla KOBIET W CIĄŻY! Uważasz, że to wartościowa informacja? Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych 🙂

Napisane przez Pomyslodawcy

Każda osoba pracująca w systemie zmianowym powinna o tym wiedzieć!

To dlatego czasem jajko po ugotowaniu ma siną obwódkę wokół żółtka!