w

Niespodziewane zmiany w sklepach ws. obowiązku noszenia maseczek lub przyłbic.

Nawet jeśli nie obserwujesz już od dłuższego czasu na bieżąco wszystkich wiadomości na temat obecnej sytuacji w naszym kraju w kwestii ilości nowych zachorowań, to z całą pewnością obecnie wiesz, że w ostatnich dniach (koniec lipca, początek sierpnia 2020) zanotowaliśmy w Polsce rekordowe dzienne przyrosty. No i jak można było się spodziewać ta sytuacja pociągnie za sobą pewne konsekwencje.

Noszenie maseczek ochronnych lub przyłbic (jeśli ze względów zdrowotnych nie można nosić maski) w miejscach publicznych takich jak sklepy czy komunikacja miejska wciąż obowiązuje. Jednak ze względu na duże rozprężenie w tym temacie, widać co raz więcej ludzi, którzy nie ich nie noszą w tym miejscach.

Często jest to wynik świadomego ignorowania zaleceń a nie zapominalstwa. Wiele osób błędnie również sądzi, że może nie nosić maseczki mówiąc „w razie czego”, że stan zdrowia im na to nie pozwala nie mając kompletnie pojęcia, że jeśli sprawa o ich ukaranie trafi do sądu, to będą musieli to udowodnić np. opinią lekarza.

Dziś tj. 3 sierpnia 2020 Minister Zdrowia na antenie Radiowej Jedynki zapowiedział (poniżej znajdziesz dokładny cytat), że w tym tygodniu ruszą masowe kontrole przestrzegania obowiązku zasłaniania ust i nosa w sklepach! CYTAT:

W kwestii noszenia maseczek nie ma wymówek. W tym tygodniu rozpoczynamy kontrole w sklepach. Niestety, trzeba przypomnieć ludziom, że to jest obowiązujące prawo. Do sklepów zostaną wysłane specjalne patrole, które będą składać się z policjantów i pracowników służb sanitarnych.

W tym miejscu warto przypomnieć, że mandat za nieprzestrzeganie tego obowiązku to 500 zł, jeśli sprawa trafi do sądu to grzywna może wynosić do 5000 zł, zaś jeśli nałożona zostanie kara administracyjna przez Sanepid to brak maseczki może kosztować nawet 30 000 zł!! Przekaż to swoim bliskim lub/i znajomym, aby nie zapominali maseczek w sklepach!

 

Napisane przez Pomyslodawcy

Dodatkowe zastosowanie paragonu z każdego sklepu, o którym mało kto wie!

Chciałabyś sprzedać Bon Turystyczny? Musisz to wiedzieć.