w

Niespodziewany dodatkowy zakaz przy okazji nakazu noszenia maseczek, o którym możesz nie wiedzieć.

Jak już wiesz doskonale od 10 października w Polsce obowiązuje nakaz noszenia maseczek w przestrzeni publicznej, w zasadzie wszędzie poza domem musimy mieć maseczkę na twarzy. Sytuacja w naszym kraju obecnie nie wygląda zbyt ciekawie jeśli chodzi o dobowe przyrosty zakażonych osób (wtorek 13 października ponad 5000 nowych przypadków!) i dlatego rządzący podejmują co raz bardziej radykalne działania w tym temacie.

Wielu obywateli jest oburzonych już samym powrotem do noszenia maseczek poza domem, jednak to działanie jest prawdopodobnie wynikiem tego, że gdy były one wymagane wyłącznie w ściśle określonych miejscach wiele osób po prostu ich nie nosiło nawet dlatego, że zapomnieli ich założyć. Jednak obecnie mało kto wie, że w wyniku nowego obostrzenia jest jeszcze jeden dość zdumiewający zakaz!

Jest nim jest zakaz jedzenia i picia w przestrzeni publicznej! Wynika on bezpośrednio z obowiązku zasłaniania ust i nosa! Mówiąc krótko wszędzie tam gdzie musisz mieć maskę, nie możesz jej ściągnąć z twarzy, aby coś zjeść czy wypić! Zostało to potwierdzone już oficjalnie przez Główny Inspektorat Sanitarny bezpośrednio na ich stronie internetowej! Za złamanie…

…obecnego nakazu noszenia masek obowiązuje mandat w kwocie 500 zł, który jak wiele osób w internecie twierdzi można podważyć, ale czy chcesz na pewno to sprawdzać? Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych. 

Napisane przez Pomyslodawcy

Niespodziewana zmiana w obowiązku noszenia masek od soboty 10 paźdzernika 2020.

Od soboty 17 października powrót absurdalnego obostrzenia w strefach czerwonych, którego mało kto się spodziewał.