w

Nowa niebezpieczna moda na Tik Toku. Uważaj na swoje dziecko!

Na temat różnych patologicznych wzorców/działań pojawiających się w aplikacji Tik Tok było już wiele najróżniejszych publikacji w sieci. Dość regularnie niestety pojawiają się tam treści, których z całą pewnością nie powinni oglądać młodzi użytkownicy. Oficjalnie zarządzający aplikacją starają się walczyć z różnymi niepożądanymi zjawiskami na ich platformie, jednak nie zawsze im to wychodzi lub działają zbyt późno.

W ostatnich dniach pojawiła się kolejna niebezpieczna moda, nazywana również tzw. challengem (czelendżem), która zebrała właśnie pierwsze śmiertelne żniwo – zmarła 15-letnia Amerykanka. Dzieci przedawkowują celowo lek przeciwalergiczny, który ma wywołać u nich halucynacje oraz zaburzenia równowagi. Całość swojego zachowania po przedawkowaniu nagrywają i wstawiają na Tik Toka, bo jest ono „śmieszne”…

Tik Tok wydał oficjalny komunikat w tej sprawie, iż pracują nad tym, aby wyeliminować ten niezwykle niebezpieczny czelendż, jednak ile czasu im to zajmie, nikt nie wie. Dlatego jeśli Twoje dziecko korzysta z tej aplikacji koniecznie z nim o porozmawiaj. Jeśli wiesz, że dziecko kogoś z Twoich bliskich lub/i znajomych także jej używa, uświadom ich o tym zagrożeniu.

Napisane przez Pomyslodawcy

Tak zbierzesz znacznie więcej naklejek na Fajniaki w Biedronce.

Strażacy pokazują jak bezpiecznie ugasić płonący olej na patelni czy w garnku.