w

Nowe oszustwo „na paczkę w paczkomacie”. Nie daj się nabrać!

Złodzieje wszelkiej maści nie próżnują w czasach pandemii a wręcz przeciwnie dostosowują się do panujących realiów i próbują nowych metod na oszustwa! Jak zapewne domyślasz się, obecnie coraz więcej osób kupuje różne towary w sieci i zamawia dostawę towaru kurierem lub własnie z pomocą paczkomatów, które są bardzo wygodne a ich sieć stale się rozrasta.

Dlatego obecnie ( jak donosi portal niebezpiecznik.pl ) oszuści zaczęli kolejną falę masowego rozsyłania SMSów na losowe numery telefonów w całej Polsce, które mają imitować wiadomości, otrzymywane w momencie, gdy przesyłka zostaje umieszczona w paczkomacie. Jak zapewne domyślasz się, ma to na celu trafienie akurat na osoby, które realnie oczekują właśnie dostawy jakiegoś zamówienia! W ten sposób ich czujność jest znacznie mniejsza. Oto treść:

InPost: Przesyłka została dostarczona do paczkomatu. Kod odbioru wygenerujesz przez aplikację: [tutaj pojawia się link do pobrania aplikacji przestępców]

Jeśli ofiara kliknie w link otrzymany w SMSie, zostanie przekierowana na stronę imitującą „Sklep Play”, w którym to niby ma pobrać aplikację „InPost Mobile”, która w rzeczywistości jest aplikacją przygotowaną przez oszustów tzw. złośliwym oprogramowaniem, którego zadaniem będzie monitorować Waszą aktywność na telefonie i wykradzenie dostępów do aplikacji Waszej bankowości mobilnej oraz przechwycenie haseł SMS. Po co? To chyba oczywiste! Aby opróżnić Wasze konto bankowe do zera! Uważasz, że warto o tym wiedzieć?! Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych, aby byli czujni!

Napisane przez Pomyslodawcy

Mała dziewczynka została porwana przez latawiec na festiwalu latawców!

Tak zbierzesz znacznie więcej naklejek na Fajniaki w Biedronce.